4. Drumbun

U rodičů na zahradě stojí zděná kůlna. Schovávají se v ní kola, všelijaké nářadí a občas i nějaký ten poklad.

"Pojď se podívat, něco tu je!"  Volal na mě překvapený taťka. Opatrně jsme otevřeli dveře a z černé tmy na nás zasvítili dva páry drobných "zlaťáčků", kočičích oček. Koťátka se choulili k sobě a větší z nich bylo zvědavé kdo, že se to na něj přišel podívat. Když jsme se na stejné místo vrátili druhý den, přivítalo nás už jen jedno. Menší se nejspíš rozhodlo, že pro něj nejsme ti praví a svůj nový domov našlo, jak jsme se později dozvěděli vedle u sousedů.

Před pár týdny jsme se vrátili z dovolené autem po Rumunsku. Při dlouhé cestě nás bavilo čtení všelijakých nápisů a Drum bun nás doprovázel při každém výjednu z vesnice. Připadalo nám to spíš jako pořádné kočičí jméno než nápis na ceduli. Ve slovníku jsme si našli, že v překladu slova znamenají něco jako Šťastnou cestu."Až budeme mít kocourka, bude se jmenovat Drumbun"! Smáli jsme se.

Slabé paprsky zimního slunce prostupují lehkým závěsem. V pokoji je chladno, jen silná peřina zahřívá rozespalé tělo. Dnes je třetí svátek vánoční a po dvoudenním cestování po návštěvách se konečně probouzíme doma, v chaloupce. Z vedlejšího pokoje se ozývá praskání dřeva v peci a šramocení nádobí na plotně. Užívám si možnosti jen tak se válet v posteli a líně se otáčím na druhý bok.

Kovová klika, rozdělující jídelnu od pokoje se hlasitě pohybuje dolů a ohlašuje příchod mého milého. V náručí mu vrní naše mourovaté koťátko Drumbun, které krásně voní palačinkami. „Jen jsem se otočil, ujedl mi půlku těsta potvůrka malá. „ A tak se za chvíli dozvídám o tom, jak se dělají palačinky na kachlové peci a jak náročné je uhlídat těsto před malým kočičím záškodníkem. Kocourek se s námi přestěhoval z rodné vesnice do místa kde se učíme žít. Běžně k nám do pokoje nesmí a tak se mi vybavují sváteční pocity a zážitek z dětství, když mi jednou nad ránem do pokojíčku tajně vběhly dvě kočičky. Schoulily se do klubíček a spokojeně usnuly na mojí peřině. Ráno mě probudilo zvláštní „bručení“ a nepohyblivé nohy. Když jsem otevřela oči, nemohla jsem uvěřit tomu, co vidím! Mami, tati, spaly mi u nohou kočičky! Radovalo se moje dětské srdíčko, kterému se právě vyplnil velký sen.

 Z obyčejného rána se tak stalo ráno kouzelné a z malé holky velká milovnice koček. 

 

IMG_2172

 

 

IMG_2875

 

IMG_20181223_112504

 

IMG_2886