Drumbun, pořádný venkovský kocour

U rodičů na zahradě stojí zděná kůlna. Schovávají se v ní kola, všelijaké nářadí a občas i nějaký ten poklad.

"Pojď se podívat, něco tu je!"  Volal na mě překvapený taťka. Opatrně jsme otevřeli dveře a z černé tmy na nás zasvítili dva páry drobných "zlaťáčků", kočičích oček. Koťátka se choulila k sobě a větší z nich bylo zvědavé kdo, že se to na něj přišel podívat. Když jsme se na stejné místo vrátili druhý den, přivítalo nás už jen jedno z koťat. Menší se nejspíš rozhodlo, že pro něj nejsme ti praví a svůj nový domov našlo, jak jsme se později dozvěděli, vedle u sousedů.

 

69791887_699681653834546_3177451899758575616_n

 

Před pár týdny jsme se vrátili z dovolené autem po Rumunsku. Při dlouhé cestě nás bavilo čtení všelijakých nápisů a Drum bun nás doprovázel při každém výjednu z vesnice. Připadalo nám to spíš jako pořádné kočičí jméno, než nápis na ceduli. Ve slovníku jsme si našli, že v překladu slova znamenají něco jako Šťastnou cestu. "Až budeme mít kocourka, bude se jmenovat Drumbun"! Smáli jsme se.

 

K&P-medium-110

 

Slabé paprsky zimního slunce prostupují lehkým závěsem. V pokoji je chladno, jen silná peřina zahřívá rozespalé tělo. Dnes je třetí svátek vánoční a po dvoudenním cestování po návštěvách se konečně probouzíme doma, v chaloupce. Z vedlejšího pokoje se ozývá praskání dřeva v peci a šramocení nádobí na plotně. Užívám si možnosti jen tak se válet v posteli a líně se otáčím na druhý bok.

 

K&P-medium-129

 

Kovová klika, rozdělující jídelnu od pokoje se hlasitě pohybuje dolů a ohlašuje příchod mého milého. V náručí mu vrní naše mourovaté koťátko Drumbun, které krásně voní palačinkami. „Jen jsem se otočil, ujedl mi půlku těsta potvůrka malá. „ A tak se za chvíli dozvídám, jak se dělají palačinky na kachlové peci a jak náročné je uhlídat těsto před malým kočičím záškodníkem.

 70481754_392212778130096_1792535812512940032_n

 

Kocourek se s námi přestěhoval z rodné vesnice do místa, kde se učíme žít. Běžně k nám do pokoje nesmí a tak se mi vybavují sváteční pocity a zážitek z dětství, když mi jednou nad ránem do pokojíčku tajně vběhly dvě kočičky. Schoulily se do klubíček a spokojeně usnuly na mojí peřině. Ráno mě probudilo zvláštní „bručení“ a nepohyblivé nohy. Když jsem otevřela oči, nemohla jsem uvěřit tomu, co vidím! "Mami, tati, spaly mi u nohou kočičky"!

 

IMG_2158

 

Dnes tiše utíram otisk tlapek od kocourka, který se právě prošel po prostřeném stole. A nemračím se. Vzpomínám, jak tehdy spal v peřinách a voněl palačinkami. 

 

K&P-medium-072